top of page

Bestsellerowe programy lojalnościowe w Polsce A.D. 2017


Polacy pokochali programy lojalnościowe. Jak wynika z danych opublikowanych przez instytut ARC Rynek i Opinia, w 2017 roku odsetek osób deklarujących korzystanie z programów motywujących wzrósł o 17 procent. Co znamienne, najwięcej osób biorących udział w takich programach to mieszkańcy miast do 100 tys. oraz wsi. Z jakich programów korzystają i które z nich są najpopularniejsze wśród konsumentów?

Dyskonty spożywcze rządzą

Bez wątpienia liderem, jeśli chodzi o programy lojalnościowe w 2017 roku, jest Biedronka, która zdeklasowała inne wielkie marki rynkowe, jak Tesco, Orlen czy CCC. Karta lojalnościowa Moja Biedronka pojawiła się w portfelach konsumentów we wrześniu 2016 roku, jako pierwszy tego typu program w historii działalności tego popularnego dyskontu w Polsce. Konsumenci otrzymali w Biedronce możliwość korzystania z rabatu jedynie na asortyment ogłaszany raz w tygodniu, nie zaś na stały rabat na wszystkie dostępne produkty. Mimo tego program Lojalnościowy Moja Biedronka odniósł ogromny sukces zarówno komercyjny, jak i wizerunkowy.

Sukces w Polsce odniosła również obsługa programów lojalnościowych przez markę Tesco. W przypadku tych kart również nie obowiązywał stały rabat na dostępny asortyment, lecz klienci otrzymali kupony CLUBCARD na wybrane produkty w niższej cenie. Według badań ARC Rynek i Opinia, z oferty lojalnościowej Tesco skorzystało aż 23 proc. ankietowanych. Daleko w tyle za tym wynikiem są takie znane marki, jak Auchan czy też Carrefour.

Obsługa programów lojalnościowych w branży odzieżowej

Duży sukces odniosły także niektóre programy motywacyjne w branży odzieżowej oraz kosmetycznej. Prym w tym zestawieniu wiedze obsługa programów lojalnościowych oferowana przez markę obuwniczą CCC. Jak podaje ARC Rynek i Opinia, z kart stałego klienta tej firmy skorzystało już 13 proc. polskich konsumentów, które dają możliwość udziału w licznych akcjach promocyjnych marki. Pięcioprocentowy udział w rynku uzyskał program lojalnościowy w Orsay, w którym klienci otrzymują 22 zł bonu powitalnego oraz możliwość gromadzenia na karcie punktów promocyjnych.

Stały rabat lub nieszablonowe rozwiązanie

Cechą charakterystyczną dla programów lojalnościowych stosowanych przez większość firm odzieżowych w 2017 roku jest oferowanie przez nie konkretnych zniżek po zebraniu odpowiedniej liczby punktów przez klienta. Stały rabat na swój asortyment zaoferowały konsumentom jedynie takie marki, jak 4F, Big Star, Ochnik czy też Triumph. Zupełnie w inną stronę poszła marka Promodo, która zaoferowała swoim odbiorcom dość ciekawą ofertę lojalnościową. Klienci tej firmy posiadający kartę klubowicza mają zapewnione darmowe skracanie spodni oraz możliwość zarezerwowania danego produktu na 7 dni.

W branży kosmetycznej bezkonkurencyjnym liderem jest marka Hebe, której karty pozwalają klientom kupować wybrane produkty w niższej cenie. Ciekawą ofertę przygotowała również sieciówka Rossmann. Jej karty pozwalają młodym rodzicom kupować artykuły dziecięce po niższych cenach.

Jak wynika z badań, ponad 33 proc. konsumentów korzystających z programów lojalnościowych to osoby aktywnie uczestniczące w takiej ofercie, a największą popularnością cieszą się programy motywacyjne dyskontów, sklepów odzieżowych oraz drogerii.

Wyróżnione posty
Sprawdź ponownie wkrótce
Po opublikowaniu postów zobaczysz je tutaj.
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Nie ma jeszcze tagów.
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page