top of page

Obsługa programów lojalnościowych dla klientów i partnerów biznesowych

Programy lojalnościowe skierowane do klienta biznesowego oraz ich obsługa to trudny i zapewne z tego powodu zbyt rzadko poruszany temat. Jednak w sytuacji, w której konkurencja pomiędzy dostawcami staje się coraz ostrzejsza, wprowadzenie odpowiednich programów lojalnościowych B2B może okazać się jedynym ratunkiem dla firm walczących o swoje miejsce na rynku.


Programy lojalnościowe B2B w wysokorozwiniętych gospodarkach


Obsługa programów lojalnościowych, jak i same programy lojalnościowe tworzone z myślą o partnerach i klientach biznesowych, pomału zaczynają być doceniane przez naszych rodzimych przedsiębiorców. W krajach o długiej tradycji gospodarki wolnorynkowej są to narzędzia o wiele bardziej rozpowszechnione, przemyślane i opracowane. Wynika to z wielu kwestii, między innymi ze zrozumienia, czym jest konkurencja i w jaki sposób należy sobie z nią skutecznie radzić. Rozwinięte gospodarki tzw. Świata Zachodniego już wiele lat temu wypracowały własne mechanizmy zachowań i dobrych praktyk służących podtrzymywaniu relacji pomiędzy dostawcami, a klientami biznesowymi. Są to rozwiązania wykraczające daleko poza pokutujące u nas nadal stereotypy w rodzaju wspólnych biznesowych kolacji, wyjazdów czy zestawów nieprzydatnych gadżetów.


Obsługa programów lojalnościowych B2B i związane z nią wyzwania


Polscy przedsiębiorcy zainteresowani programami lojalnościowymi, dla których obsługa programów lojalnościowych jest czymś, co warto powierzyć zewnętrznemu i wyspecjalizowanemu w tej dziedzinie wykonawcy, często ze zdziwieniem reagują na informację, że nie ma jednego, ani nawet kilku gotowych wzorów na ich stworzenie i wprowadzenie. Wynika to z ogromnego zróżnicowania odbiorców, do których programy te są kierowane oraz z unikalnych charakterystyk każdej branży. Co to właściwie oznacza? Otóż z jednej strony jest to wiadomość bardzo dobra, ponieważ istnieje małe ryzyko, że poszczególne programy lojalnościowe skierowane do klientów biznesowych będą do siebie zbyt podobne, by mogły zainteresować odbiorców. Z drugiej jednak oznacza to, że cały program i sposób jego obsługi musi powstać niejako od podstaw, bez możliwości wzorowania się na gotowym już pomyśle. Oczywiście w grę wchodzą nadal pewne utarte schematy i modele działań, jednak im więcej elementów programu lojalnościowego będzie można uznać za rozwiązania unikalne, tym większa jest szansa na jego sukces. Dane docierające do nas z całego świata wykazują, że inwestycja w unikalne rozwiązania jest inwestycją najbardziej opłacalną.


Wyróżnione posty
Sprawdź ponownie wkrótce
Po opublikowaniu postów zobaczysz je tutaj.
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Nie ma jeszcze tagów.
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page